Kaarli koguduse õpetaja Paul Voldemar Koppel
Kultuurilooline haud   (Vaimulik)
Tallinna Siselinna kalmistu, VK, K VIII, 10-20, kirstuplats
Laadimine
Maetud
Eesnimi Perenimi Sünniaeg Surmaaeg Matuseaeg
Vilve Holm 09.11.1908 30.12.1961 31.12.1961
Edmund Koppel 20.02.1979 23.02.1979
Ellinor Koppel 06.10.1989 11.10.1989
Emilie Koppel 04.03.1973 09.03.1973
Julie Koppel 02.04.1933
Paul-Voldemar Koppel 19.05.1904 22.04.1964 24.04.1964
Airi Nuutre 07.02.1976 12.02.1976

Paul-Voldemar Koppel (6. mai/19. mai 1904 Tallinn – 20. aprill 1964 Tallinn) oli eesti vaimulik.

Ta õppis Tallinnas mitmes algkoolis: Väikeste Laste Koolis, Vene Vaestelaste Koolis, Uue tänava Algkoolis ja Vene tänava Algkoolis. Seejärel õppis ta aastatel 1920–1926 Tallinna Linna Poeglaste Humanitaargümnaasiumis. Pärast gümnaasiumi lõpetamist tabas teda veremürgitus, mille komplikatsioonide võitmiseks kulus tal ligi kolm aastat. Aastatel 1929–1934 õppis ta Tartu Ülikooli usuteaduskonnas. Aastal 1935 kaitses mag theol väitekirja võrdleva usunditeaduse alal (teemal: "Psühhoanalüüsi vaated kristlikule dogmale"). Prooviaastal oli ta Nõmme Rahu koguduses (Anton Eilarti juures). Ordineeriti 14. aprillil 1935 õpetajaks.

Ta oli aastatel 1935–1937 Randvere koguduse ja Rohuneeme kabeli hooldajaõpetaja, lisaks oli ta aastast 1934 Gustav Adolfi Gümnaasiumi usuõpetaja. Aastatel 1936–1941 oli ta Tallinna Toompea Kaarli koguduse diakonõpetaja, aastatel 1941–1950 sama koguduse esimese pihtkonna õpetaja kohusetäitja. Aastal 1942 valiti ta Venemaa eestlaste usulise teenimise korraldamise komitee liikmeks ja EELK Noorsootöö toimkonna liikmeks. 1944. aasta lõpust kuni 1946. a kevadeni oli ta Tallinna praostkonna praosti kohusetäitja ja aastatel 1945–1949 Konsistooriumi assessor. Pühapäeval, 13. septembril 1950 ta arreteeriti kiriku kantseleis oma kahe väikese lapse nähes. Talle mõisteti karistuseks 10 aastat vabadusekaotust. Vanglatee viis ta Komi ANSV-sse, Uhta linna. Kuna tema tervis polnud kuigi hea, ei saadetud teda välitöödele ja ta töötas kas sanitari või kirjutajana. Vangilaagrist vabanes ta 1955. aasta mais, septembris pöördus ta Konsistooriumi poole sooviga jätkata tööd kirikus ning võimalusel perekonna lähedal, detsembris määrati ta teenima Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kogudust, ta oli Jõelähtme koguduse õpetaja aastatel 1955–1963; lisaks oli ta aastatel 1961–1963 Harju-Jaani Ristija Johannese koguduse hooldajaõpetaja. Aastatel 1963–1964 oli ta Harju-Jaani Ristija Johannese koguduse õpetaja.